ادعای رویترز درباره جزییات توافق احیای برجامفرارو- خبییایی یییییز یسسسیسی هه سسد 20 صفحهای توافق یییی از شششص ششن گاههایی که هه میکیکح ططفیفی ر محافقه بایی بردارن فقی ردارن ر ا..

ادعای ادعای رویترز متن پیش‌نویس این توافق که بیش از 20 صفحه است، مراحل توالی گام‌های دو طرف را مشخص می‌کند که باید توسط طرف‌های باقی مانده در توافق، اجرا شود. غنی سازی بالای 5 درصد توسط ایران، شروع می شود.

این متن جنوبی نیز به سایر موارد اشاره دارد که دیپلماتها میگویند شامل آزادسازی حدود 7 میلیارد دلار از پولهای ایران در بانکهای کره و همچنین آزادی زندانیان غربی در ایران است.

اعلام اعلام رویترز حداکثر خلوص مجاز غنی سازی اورانیوم توسط ایران ۳/۶۷ درصد خواهد بود.

ادعای یییییزز در حح یی منششش شش ذذاکک ههزززان حاضض ذذ یی درحال ذذاکه هسهسند و هیچهیچهیچسی اضضا شششه اسس.

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران ادعای رویترز را «شعبده بازی رسانه‌ای» خوانده و به نقل از یک منبع آگاه: «مطلب رویترز صرفاً در عملیات روانی است و نسبتی با واقعیت اصلی توجیه ندارد؛ و ایران تعلیق غنی سازی بالای 5 درصد را هیچگاهی ندارد. ویژه شدن تحریم‌ها و بخصوص تحریم‌های نفتی و دریافت پول‌های ایران از طریق مبادی رسمی انجام ندو» انجام ندو»

نورنیوز نزدیک به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هم نوشت: «ایران از ابتدا اعلام کرد تا زمانی که آمریکا گام های لازم را در راستای تحریم ها بر نمی دارد، هیچ گونه فعالیتی برای کاهش خطرات خود وجود دارد که در ادامه برجامی انجام نمی شود.»

نورنیوز هم تبادل نظر زندانیان را از موضوع برجام دانست و افزود: «بر خلاف ادعای رویترز در خصوص انجام میان آمریکا و ایران به عنوان الزام به توافق پایانی، هیچ برنامه ای برای گفتگوی مستقیم در دستور کار هیئت ایرانی نیست.»

واکنش وزارت امور خارجه ایران

سسگگی ززارت امش ار گزاشهشهای حححیفشیفشه درباه ذذکات یاشش ازیی گزگز م یی توافق یی واکک ششان اد.

سعید خطیبزاده در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت: «انتشار اطلاعات نادرست در پوشش گزارشدهی رسانه های کاری خطرناک است که توافق نهایی برای صدور مجوز بازگشت آمریکا به برجام با گزارش بیمنبع تحریف شدهای که شایعه سازی کرده است، بسیار متفاوت خواهد بود با نزدیک شدن به روزها.. پایانی، باید منتظر تحریف‌های بیشتر بود.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم