افزایش قیمت ۱۷ درصدی برنج ایرانی در یک ماه

[ad_1]

بررسی قیمت کالاهای اساسی در آغاز اسفند نسبت به ماه قبل نشان می دهد که سیب زمینی، پیاز و دو نوع برنج ایرانی با 22، 18، 17 و 16 درصد افزایش قیمت در افزایش قیمت قرار دارند و افزایش قیمت نیز به آب آشامیدنی بطری می رسد. بوده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش کارگروه رصد و پایش قیمت اقلام اساسی و پرمصرف بازار کشور منتهی به اول اسفند ماه که از سوی انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان منتشر می شود، قیمت گوشت خام تازه، تخم مرغ، شیر استریل پرچرب، شیر استریل پرچرب. ، پنیر، کره، انواع روغن، ماکارونی، لوبیا، لپه، سیب، رب گوجه، سیمان خاکستری، گچ، تیر آهن، روغن موتور، پودر شوینده دستی و دستمال کاغذی نسبت به ماه قبل از آن تغییری نیست.

اما در این زمان قیمت گوشت گوسفندی و گوساله، گوسفند و گوساله زنده، شیر پاستوریزه کم چرب، شکر، قند، چای، برنج هندی، برنج پاکستانی، نخود، عدس، پرتقال، خرمامضافتی، میلگرد آج دار و کاغذ یک تا 10 درصد افزایش می یابد. بر این اساس قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی و گوساله با چهار و پنج درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 142 و 143 هزار تومان و هر کیلو گوساله و گوسفند زنده با دو و سه درصد افزایش نزدیک به 57 و 62 هزار تومان رسیده است. است .

همچنین قیمت هر کیلو شکر و قند با سه درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 17 هزار و 100 و 19 هزار و 900 تومان و هر کیلو چای با دو درصد افزایش به 127 تا 133 هزار تومان رسیده است. شش و هف هف ده ححود 41 45 هزار تومان و برج ههیی و پ پ کسهف دصصص هه ححود 30 و 31 هزار تومان سیسیسیه اسس.

در این میان قیمت انواع برنج ایرانی، سیب زمینی، موز، پیاز و گوجه فرنگی نسبت به ماه قبل از 10 درصد افزایش یافته، به طوری که در اول اسفند امسال، قیمت هر کیلو برنج ایرانی طارم و هاشمی با 16 و 17 درصد است. افزایش نسبت به اوایل بهمن ماه به 74 و 73 هزار تومان است همچنین قیمت هر کیلو سیب زمینی با 22، پیاز با 18، گوجه فرنگی 14 و موز با 12، درصد افزایش در یک ماه به 13 هزار و 400، 8800، 12. هزار و ۸۰۰ و ۳۶ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.

به طور کلی وضعیت بازار برنج امسال خبرساز بود و حتی گزارش هایی از قیمت 90 هزار تومانی این کالای اساسی منتشر شده است. وارد برنج می‌دانند.

قیمت کدام اقلام کاهش یافت؟

بطور کلی بر اساس گزارش کارگروه رصد و پایش قیمت اقلام اساسی و پرمصرف بازار کشور منتهی به اول اسفند ماه، قیمت آب آشامیدنی بطری، ورق سیاه فولادی، انواع تایر و پودر شوینده ماشینی یک تا 10 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

بالاترین افت قیمت معادل چهار درصد و مربوط به آب آشامیدنی بطری بوده است که با توجه به اظهارات مقامات به نظر می رسد از نتایج درج قیمت تولید کننده به جای مصرف کننده روی کالاها باشد.

انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان همچنین در این گزارش تاکید می کند که انواع برنج ایرانی، نخود، سیب زمینی، آب بطری و رب گوجه فرنگی نسبت به یک سال گذشته بیش از 100 درصد افزایش قیمت داشته است.

[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

سایت dancebet: شرط بندی جدید بر رقص
سیستم کنترل از راه دور چند کانال: یک نگاه جذاب به فناوری پیشرفته
بازی انفجار: یک الگوی پرفروش در دنیای پیشرفته بازی‌ها
بازی انفجار: یک نگاه جذاب به این بازی پرطرفدار
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
کتاب کار ریاضی: تجربه جدید در یادگیری ریاضی
تماس با ما