تبعات حضور چینی‌ها برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی


فرارو- سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید درباره استفاده از چین برای تولید مسکن در ایران گفت:. این است که باید رقابتی برای کیفیت و تکنولوژی ساخت داشته باشد.

به گزارش فرارو، علیرضا جعفری افزود:.

تبعات حضور چینی‌ها و شرکت کوزو ترکیه برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی دول حضور چینی ها و ترک ها در بازار مسکن ایران
احمدرضا سرحدی کارشناس بازار مسکن در گفتگو با فرارو با اشاره به حضور چینی ها و ترک ها برای ساخت واحدهای قانون جهش تولید مسکن در ایران، گفت: در همان ابتدا که رئیس دولت سیزدهم اعلام کرد دولتش تا پایان دوره 4 میلیون واحد مسکونی میسازد، بسیاری از تحقیقات بر این موضوع صحه گذاشتند که در داخل توان قرار گرفتند. ساختن چنین واحدهایی به این تعداد وجود ندارد و زیر ساخت هامکانات لازم نیز در ا،ن زمین فرد

وی افزود: صحبتهایی که در مورد حضور شرکتهای چینی در ایران موضوعی تنها به بخش مسکن نیست، زیرا از ظواهر امر پیداست که چینیها در ازای واحدهایی که در ایران میسازند، قرار نیست پولی از ایران بخرند، بلکه در مقابل آن نفت ایران را دارند. میبرند و نوعی تهاتر در این زمینه وجود دارد، این کار هم جنبه مثبت دارد و هم جنبه منفی، قسمت خوب این است که دولت می تواند با توجه به مشکلاتی که در فروش نفت وجود دارد، آن را در مقابل واحدهای مسکونی برای فروش قرار دهد. ساخته می‌شود که به امروز کشور نیاز دارد، این در حالی است که مسکن به یک بحران در این کشور بد است.ل ششور بد.

سرحدی اضافه کرد: چراکه به دلیل افزایش قیمت مردم قادر به تهیه مسکن، اما با این 4 میلیون واحد مسکونی مسکن دارای سرپناه خواهد شد، اما جنبه منفی این موضوع است که اگر چینی ها در ایران خانه بسازند، به صورت سنتی و با استفاده از آن استفاده می شود. از مصالح این کار را انجام نمی دهند، زیرا آنها به صورت انبوه و صنعتی سازی خانه های پیش ساخته را به ایران می آورند، در عین حال در کشور کارگاه هایی برپا می کنند تا، خانه های پیشساخته را سر هم کنند.

این کارشناس بازار مسکن گفت: بنابراین این کار به انتقال دانش و فناوری ختم نمی شود و تنها خانه ساخته می شود و چین نیز می تواند نفت ایران را ارزانتر بخرد از سوی دیگر ساختوسازها در ایران با حضور چینی ها بیکاری ایرانی در انتظار کارگران و مهندسان است. ، همچنین شرکت های پیمانکاری و انبوه سازی نیز با توجه به اینکه می توانند در این پروژه شرکت کنند، اما به دلیل اینکه تعداد چینی ها تعداد زیادی را می سازند پروژه های بسیار کمتری به شرکت های ایرانی می رسد و آنها نمی توانند در این زمینه در کسب و کار خود رونق ایجاد کنند.

وی همچنین در مورد حضور شرکت های ترکیه در ایران بیان کرد: با توجه به حضور شرکت های ترک در ایران و ساخت مسکن مهر با تجربه شرکت کوزو در پرند، آنها نیز حضور دارند در ایران هستند، زیرا می توانند از این موضوع خاص کسب کنند. این در حالی است که ترکیه نیز مانند چین خانه‌های پیش ساخته را به صورت صنعتی‌سازی می‌آورد.

سرحدی با اشاره به این که شرکت های داخلی در زمینه ساخت صنعتی ساخت مسکن به هیج عنوان موفق نبودند، تصریح کرد: با وجود تبلیغاتی که می شود، ساخت مسکن صنعتی در پروژه های ایران شکست خورده است، زیرا اصولا این کار برای آن انجام می شود که اولا هزینه می کند. تمام ساخت مسکن کاهش و دوما سرعت ساخت بالا رود، اما شرکت های خصوصی و همچنین شرکت های بزرگ اختصاصی که در زمینه صنعتی سازی مدعی هستند، نه تنها این را رعایت نکردند بلکه ساخت مسکن را بسیار گرانتر از شیوه سنتی ساخت مسکن با استفاده از مصالح. ساختمایی اججام ییههد، بنابرایی ا هه هیچ عنوانی ظظفیفی با ندایی که بخواهیی صصعی سازی سکسکسک ا اججام هیهیفی.

وی اذعان داشت: همچنین در تمامی سخنان مسئول وزارت راه و شهرسازی در مورد حضور سازندگان ایرانی در طرح قانون جهش تولید مسکن به هیچ عنوان در مورد ساخت مسکن داخلی به صورت صنعتی صحبتی نشده است، چرا که این کار در کشور وجود ندارد، همچنین آخرین تکنولوژی ساخت مسکن که در ایران وجود دارد مربوط به احداث شهرک اکباتان در قبل از انقلاب است و بعد از آن به هیچ عنوان تکنولوژی ساخت مسکن مسکن را در کشور تجربه نکرده است، بنابراین حضور خارجی در طرح مسکن دولت ناپذیر به نظرمیرسد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances