دهمین گرگِ سفید در فوتبال ایرانسرانجام عزیزب آمانوف، بازیکن 24 ساله و 174 سانتی متری تیم لوکوموتیو ازبکستان به ایران آمد تا قرارداد خود را با باشگاه استقلال امضا کند و رسما آبی پوش شود. هه ففتبال اییان آآه اند تهاچهار ففف تواسسند عمکککیی ححاقق یاشش فاششیگ وپپج ففف ه اد ا هرکسی هاد ارد.

مشهورترین ازبکستانی فوتبال ایران، برنده 2 توپ طلای قره آسیا سرور جپاروف بود.بازیکنی که برای حضور در استقلال علیرضا منصوریان به ایران آمد، اما بسته پنجره نقل و انتقالاتی آبی پوشان باعث شد تا او سر از سپاهان درآورد و در شهرآورد نصف جهان هم شود. گلزنی کند، سرانجام در شروع لیگ هفدهم به استقلال آمد و خیلی زود هواداران استقلال را ربود. ففتبال اییان هه قزاقسقسان به قزاقس حذفیحذفیحذفیففال اییان ا ففح ککد؛ هه در تکیکی نتخب سال ققار گگف و ههیگیپپسس یگ برتر شش.

دیگر بازیگر معروفی که ازبکستان به ایران آمد الکساندر لوبانوف بود گلری خوش چهره که به تازگی جای ایگناتی نستروف در درون دروازه گرگهای سفید را گرفته بود. زود به ازبکستان بازگشت.

فوزیل موسایف هم از ازبکستان به ایران آمد تا لباس سپاهان اصفهان را به تن کند.او پیش از جپاروف و لوبانوف در لیگ برتر بازی کرد. جای گذاشش و ر 40 بازی 2 گگ را هه ثثر ساند و ر یگ چهارههه با ییی حسیحسی فف کیقهمایی یر یگیگ برتر اییان ا هه جججهه هکد.

او در سال 2014 به پدیده آمدو در ابتدای حضورش چند گل مهم را به تیم های مختلف از جمله تراکتور، ولی کم کم به افت رفت و بیش از از تیم ملی ازبکستان هم بود. یک سال در فوتبال ایران دوم نیاورد.

اما سایر بازیکنان ازبکستانی شاغل در فوتبال ایران چه کسانی بودند؟

زین الدین تاجیف (صبای قم)، شهباز ارکینوف (پاس همدان)، یاروسلاو کروشلتینسکی (پدیده مشهد)، اویبک قلیچف (پیکان)، روسلان ملزیدینوف (نفت مسجدسلیمان).در این میان تنها ارکینوف کمی خود را به فوتبالدوستان ایرانی بشناساند.

حالا استقلال با جذب امانوف در تعداد بازیکنان ازبکستانی که در کنار سپاهان و ورزش قرار گرفته است و باید دید آمانوف می تواند خاطرات خوب سرور جپاروف را تداعی کند یا قرار است مانند الکساندر لوبانوف باشد که در پرسپولیس نمایش مثبتی داشته باشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم