دیزل ژنراتور بادوین Baudouin نمایندگی بادوین در ایران

دیزل ژنراتور دستگاهی است که اغلب شما عزیزان نام آن را شنیده اید و یا از آن استفاده کرده اید. این دستگاه کاربرد بسیار زیادی دارد و در مکان های مختلف به کار برده می شود. اهمیت دیزل ژنراتور به قدری است که در صورت عدم وجود آن مشکلات زیادی در شهرهای بزرگ به وجود می آید.

دیزل ژنراتور

ژنراتور یا همان دینام ( همچنین به عنوان “genhead” شناخته می شود) بخشی از دیزل ژنراتور است که خروجی برق حاصل از ورودی مکانیکی عرضه شده توسط موتور دیزل ژنراتور را حاصل می نماید .

معروف ترین برندهای موتور دیزل

بر این اساس عموما دیزل های ژنراتوری را به سه دسته دیزل ژنراتور استند بای یا اضطراری، دیزلهای ژنراتوری پرایم و در نهایت دائم کار دسته بندی می کنند. هر یک از انواع دیزل های ژنراتوری قید شده در متن دارای عملکرد متفاوتی می باشند.

در صورتی که به هر دلیلی به برق شهری دسترسی نداشته باشید، می توانید از انواع دیزل ژنراتور استفاده کنید. دیزل ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند و می توان از آن ها هم در مصارف خانگی و هم در کارخانجات صنعتی به خوبی استفاده کرد. با توجه به ضرورت استفاده از دیزل ژنراتور در صنایع، روش های نگهداری از آن و جلوگیری از خرابی دستگاه، اهمیت زیادی پیدا می کند.

دیزل ژنراتور

همچنین می توان از آن برای صادرات برق به شبکه اصلی برای
پشتیبانی از شبکه استفاده کرد. ژنراتورها در این حالت اغلب برای آماده به کار حتی در
صورت قطع برق نیز استفاده می شوند.

قیمت دیزل ژنراتور بیش از 1500 کاوا (بیش از 1200 کیلووات)

باید بدانید زمانی که عقربه‌های ولتاژ پایین هستند، باتری درحال شارژ شدن است.

در نظر گرفتن این پارامترها ما را به سوی انتخاب یک ژنراتور دیزلی هدایت می‌کند. ژنراتورهای ۵ مگاوات برای ایستگاه‌های کوچک تولید برق استفاده می‌شوند و برای این منظور می‌توان از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کرد. ژنراتورهای بزرگتر به صورت مجزا به محل نصب حمل شده و در آنجا مونتاژ و تجهیزات فرعی به آنها اضافه می‌گردد. صرف نظر از روش بهره برداری ، قابلیت اطمینان ، عملکرد و صرفه اقتصادی از مهمترین نیازهای بهره بردار هستند.

محرکه‌های برقی قبل از جنگ جهانی اول در کشتی‌ها مورد استفاده قرار گرفتند و در طول جنگ جهانی دوم به تکامل رسیدند. همانطور که از نامش پیداست سوخت اصلی موتور دیزلی ، گازوئیل که یک سوخت فسیلی است میباشد و نوع احتراق و کارکرد موتور های دیزلی و با بنزینی و گازی تفاوت دارند.

این نوع مولد به عنوان جایگزین در هنگام قطعی برق استفاده می شود و بنابراین واضح است که ممکن است تنها به مدت چند ساعت در هر ماه کار کند. لذا هنگامی که چنین ژنراتوری شروع به فعالیت می کند ممکن است با شرایط ویژه ای کار کند مانند ۱۰٪ بار اضافه که در طی زمان فعالیت ممکن است منظور شود. بنابراین لزوم وجود دیزل ژنراتور به عنوان منبع برق اضطراری روشن می شود. پنل کنترل بر روی قاب پایه ژنراتور بر روی پایه فولادی مقاوم یا ماژول قدرت نصب شده است.

دیزل ژنراتور

ژنراتورها متشکل از دو بخش استاتور و روتور می باشند که
استاتور به بخش بیرونی ژنراتور متصل بوده و روتور متشکل از سیم پیچ هایی است که
به دور یک هسته ی آهنی پیچیده شده و به دلیل اتصال به میل لنگ هم زمان با موتور به چرخش درمی آید. موتور QSZ13 با تزریق سوخت XPI با فیلتراسیون سوخت 3 مرحله‌ای از کیفیت پایین سوخت محافظت می‌کند. آلترناتورهای سری S جدید، زیبایی شناسی و فناوری CoreCooling™ جدیدی را به بازار عرضه کرده اند. در تصویر زیر میتوانید اجزای تشکیل دهنده یک ژنراتور دیزلی را ببینید.

بار، یعنی مقدار برق مورد استفاده توسط دستگاه¬ های مرتبط با سیستم تولید برق.

ممکن است شما هم از نحوه کارکرد ژنراتور خبر نداشته باشید و ندانید که چطور با آن کار کنید. چگونگی کارکرد ژنراتور دیزلی مسئله حائز اهمیتی است که باید به آن توجه کنید. نحوه کار به این صورت است که در ابتدا سوختی که توسط آن دریافت می‌گردد به انرژی مکانیکی تبدیل خواهد شد. پس از اینکه سوخت فرستاده شده توسط مخزن دریافت شد، پمپ سوخت مقدار آن را به وسیله لوله کشی به موتور می‌فرستد و آن نیز قادر به دریافت سوخت مورد نیاز است.

برای افزایش طول عمر قطعات و اطمینان از عملکرد صحیح دیزل زنراتور از سیستم روانکاو مراقبت نمود. ژنراتورها نیروی محرکه ی خود را به جز موتور دیزل می توانند از توربین های بادی و آبی و سایر محرک های ممکن دریافت کنند که البته تکنولوژی ساخت و مشخصات فنی متفاوتی را در هریک از حالت های مذکور خواهند داشت. در حالت کلی دیزل ژنراتورها به علت مواد خاصی که از آن ساخته می شوند و ساده تر بودن فرایند ساخت و همچنین ساده تر بودن و کند کار تر بودن قطعاتشان، کمتر دچار خستگی می شوند. در صورتی که در ژنراتورهای گازی هزینه اولیه تهیه بسیار بیشتر بوده و تنها مزیت آن از نظر اقتصادی برای مصرف کننده، تامین آسان تر سوخت آن است.

این المان هادی ساخته شده از گرافیت یا مس ، باعث حفظ تماس الکتریکی کششی بین عنصر استاتیک و متحرک می شود. برای به انجام رساندن الزامات بار اضطراری در زمان قطعی برق یا کمبود ناگهانی برق استفاده می شوند. 2405 دارای حفاظت اتصال کوتاه خروجی کامل است و می توان از آن به عنوان منبع جریان استفاده کرد.

قسمت تصفیه کننده این فیلترها از یک نوع کاغذ مخصوص ساخته شده است و برای افزایش سطح موثر فیلتراسیون، آن را به صورت چین دار ساخته و در داخل محفظه فلزی قرار داده اند. قطر منافذ کاغذ از ۲ تا ۱۵۰ میکرون بسته به نوع کاربری فیلتر متفاوت است. البته فیلتر ها در انواع دیگر مانند پنبه ای نمدی و یا پارچه ای نیز وجود دارند که امروز ساخت و استفاده از آنها بسیار کم می باشد. بخش معدن و استخراج مواد معدنی در سراسر جهان به شدت وابسته به قدرت موتور دیزل به بهره برداری از منابع طبیعی مانند شن، ماسه، فلزات گران بها، سنگ آهن، نفت، گاز و زغال سنگ است.

پس به میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور که در بروشور آن آمده است توجه کنید. شرکت Aksa Generation  ضمانت ارائه عملکرد بهینه و قابلیت اطمینان را برای تمام مجموعه دیزل ژنراتورهایی که در کارخانه ساخته شده اند و آزمایش شده اند تضمین میکند . دیزل ژنراتورهای آکسا در عملکرد های برق اضطراری ، پرایم و کارکرد مداوم آماده به کار هستند.

از این وضعیت می‌توان با انتخاب دقیق مجموعه ژنراتور مطابق با دستورالعمل چاپ شده سازندگان جلوگیری کرد.

این موتورهای دیزل عظیم با خروجی قدرت ۹۰۰۰۰ کیلو وات، به نوبه خود در حدود ۶۰ تا ۱۰۰ دور در دقیقه و ۱۵ متر ارتفاع دارند.

کربن سخت از احتراق ضعیف شکل می‌گیرد و بسیار خراشنده و ساینده است، سپس سبب افزایش مصرف سوخت می‌شود (دود آبی)، انتظار می‌رود که انسداد پیستون و فشار حفظ شود.

با مکش موتور، هوا از لوله مرکزی وارد انتهای فیلتر شده و به کاسه روغن برخورد می‌کند. برخورد هوا به کاسه روغن مقداری زیادی از گرد و خاک و کثافات آن را می‌گیرد، چرا که این ذرات معمولاً سنگین‌تر بوده و در داخل روغن گیر می‌کنند.

برای استفاده از این کالا در زمینه تجاری، ممکن است نیاز به احداث و نصب یک مخزن سوخت خارجی در کنار این محصول باشد. کشتی ها و بسیاری از وسائل نقلیه بزرگ زمینی مانند ماشین های سنگین و نظامی و قطارها نیز از موتور دیزل نه فقط برای تامین برق توسط ژنراتور به حرکت درآمده توسط آنها روشنایی خود را بلکه نیروی محرکه مورد نیاز خود استفاده می کنند. قیمت دیزل ژنراتور های سبک در حد 10 کیلو ولت آمپر از حدود 15 میلیون تومان آغاز و برای مولد های نیروگاهی در حد 2.5 مگا وات تا حدود 5 میلیارد تومان برای هر دستگاه متغیر می باشد. برآورد اندازه مناسب دیزل ژنراتور ها برای جلوگیری از کم شدن بار یا کمبود توان بسیار مهم است.

ما دوره‌های آموزشیِ عملی و کاربردی تولید می‌کنیم و در اختیار مهندسین و صنعتگران قرار به این لینک مراجعه کنید می‌دهیم. تاکنون، بیش از ۳۰۰۰۰ نفر از دوره‌های آموزشی ماهر استفاده کرده‌اند.

دیزل ژنراتور

این قطعات با یکدیگر به صورت اتوماتیک در ارتباط می باشند که منجر به حرکت نسبی بین میدان های مغناطیسی و الکتریکی و در نتیجه تولید برق می گردد. دیزل ژنراتورهای آماده به انجام کار اضطراری و نیروگاه‌های آبی به عنوان عملکرد ثانویه، استفاده گسترده‌ای برای محافظت از شبکه‌های ملی مختلف در هر زمان و به دلایل مختلف در آمریکا و انگلستان دارند. به‌طور مثال در انگلستان تعداد ۰٫۵ GWe از دیزل‌ها به‌طور منظم استفاده می‌شوند تا از شبکه ملی حمایت کنند که پیک بار آن ۶۰ GW است.

این رابط کاربری دیزل ژنراتور است و شامل ابزار های مدیریت و کنترل از جمله پریز برق و کنترل ولتاژ است. تولید کنندگان مختلف دیزل ژنراتور پانل کنترل های متنوع برای کنترل آسان دیزل ژنراتور تولید می کنند که برخی از این موارد در زیر ذکر شده است.

در این میان عده قلیلی با بیان نظرات و توصیه های غیر اصولی و بدون پایه و اساس سعی در گمراه کردن کارفرمایان و سوء استفاده از این شرایط را دارند. • به دلیل حضور کم رنگ تر و در نتیجه استقبال کمتر از سایر برندهای دیزل (دویتز، …) در بازار دیزل ژنراتور ایران و نیز کوتاه نمودن بحث در خصوص عوامل موثر بر قیمت آن برندها، نظری داده نشده است.

این دستگاه ها مانند بسیاری از تجهیزات صنعتی می توانند دچار آسیب یا خرابی شوند. بنابراین لازم است با خرابی های رایج در این دستگاه به خوبی آشنایی داشته تا در صورت نیاز بتوان به سرعت به رفع مشکل پرداخت. در ادامه با مهم ترین و رایج ترین خرابی های دیزل ژنراتور آشنا می شویم.

تفاوت موتور و ژنراتور ارائه شده در اینجا به صورت جدولی برای درک و وضوح بهتر است. هر موتوری نیاز به روغن کاری دارد و این کار توسط یک پمپ روغن و مخزن متصل به خود موتور انجام می شود.

دیزل ژنراتور به دلیل مزایای بیشماری که برای مصرف کنندگان آن دارد، به یکی از محبوب ترین انواع ژنراتور در بازار تبدیل شده است. طبیعی است که تقاضا برای تولید و عرضه این دستگاه رو به افزایش باشد.

شارژ باتری توسط دیزل ژنراتور می‌بایست با دقت بسیار بالا و متناسب با ولتاژ آن صورت پذیرد. دود اگزوز ساطع شده از یک دیزل ژنراتور حاوی مواد بسیار سمی است و باید به درستی مدیریت شود.

دیزل ژنراتور پرکینز اولین موتور دیزل با دور بسیار بالا توسط شرکت پرکینز ساخته شد. این شرکت طی شش دوره رکورددار ساخت سریع ترین موتورهای دیزل است و همین امر موجب شهرت دیزل ژنراتور پرکینز شد.

جریان یک جهته ای که توسط باتری یا القای الکترومغناطیسی ایجاد می گردد.

در آن لحظه، سوخت ژنراتور دستگاه را برای تولید انرژی الکتریکی فراهم می کند. کامینز نام یکی دیگر از شرکت های بسیار معتبر است که در آمریکا واقع شده و علاوه بر محصولاتی از قبیل سوخت رسان انژکتور، فیلتراسیون، سامانه های کنترل قدرت و… دیزل ژنراتور هم تولید می کند. دیزل ژنراتورهای تولید شده در این شرکت رنج قدرتی بین ۱۰ تا ۳۰۰۰ kVA دارند؛ بنابراین دیزل ژنراتورهای این شرکت برای استفاده از محیط های کاملا صنعتی پیشنهاد می شوند.

از همین رو تیم برق افشان در این مقاله قصد دارد به شما نکات لازم و تمامی مواردی که باید بدانید را ارائه دهد. حال اگر منافذ فیلتر گرفته شوند، جریان عبور سوخت از آنها به سختی صورت می‌گیرد این عمل باعث افزایش فشار (از جانب پمپ اولیه) در قسمت خروجی سوخت می‌شود. در اثر افزایش فشار بیش از حد معمول، سوپاپ به فشار فنر کلید الکتریکی غلبه کرده و جریان الکتریکی را برقرار می‌سازد.

سلام جناب آزادی عزیز، همکاران واحد مشاوره فنی با شما تماس خواهند گرفت.

اما بسیاری عوامل دیگر نیز می‌توانند باعث افزایش یا کاهش در میزان مصرف گازوئیل در ژنراتور شوند. این موارد به طور کامل در مطلب “مصرف سوخت دیزل ژنراتور” توضیح داده شده‌اند. علاوه بر این اطلاعات بسیار دقیقی در خصوص راهنمای خرید ژنراتور و قیمت آن به دست خواهید آورد.

از دیزل ژنراتور در محیط های استفاده می کنند که به صورت پیوسته در مناطقی استفاده می شود که انرژی برق نیست. از جمله این مکان ها می توان به خط های انتقال گاز، پروژه های ساخت و ساز و عمرانی، صنایع کشتیرانی، استخراج معادن، استخراج و صنایع نفت و گاز را نام برد. استفاده از ژنراتور برق دیزلی ویژگی‌های بسیاری دربرداشته که با خرید آن خواهید توانست از آن‌ها برخوردار شوید. این ویژگی‌ها هر دیزلی را نسبت به سایر نوع‌ها متمایز می‌کند و به این روش افراد می‌توانند ژنراتور باکیفیتی را خریداری کنند.

موتور دیزل ارزشمند ترین فعالیت را در سیستم بر عهده دارد که ایجاد انرژی مکانیکی لازمه ی ژنراتور می باشد و می بایست با توجه به نیرویی که لازم داریم توان دیزل را تنظیم نماییم. پانل‌های کنترل را می‌توان با سوئیچ انتقال اتوماتیک (ATS) برای حفظ تداوم قدرت الکتریکی ترکیب کرد. تشخیص قطع برق هنگامی که شبکه شما با قطعی مواجه است توسط این بخش صورت می‌گیرد. بسته به نوع دیزل ژنراتور مورد استفاده، ممکن است کنترل پنل گرم‌کن (موتور دیزل) برای زمانی تنظیم شود و پس از آن ژنراتور با استفاده از استارتر خودکار، شروع به کار بنماید.

امروزه کمتر کسی در جهان پیدا میشود که با محصولات شرکت ولوو سوئد VOLVO آشنائی نداشته باشد. امروزه در سراسر جهان  محصولات شرکت ولوو نظیر انواع خودرو سواری ولوو، کامیون های ولوو، اتوبوس های ولوو، ماشین الات راهسازی ولوو، موتورهای دیزلی صنعتی ولوو، موتورهای دریائی قایق های ولوو و تجهیزات نظامی ولوو در حال کار میباشند.

خرید دیزل ژنراتور برای تمامی تاسیسات صنعتی در ایران و جهان از واجبات می باشد. “خرید دیزل ژنراتور” باعث می شود تا در مصرف سوخت، کنترل خروجی برق و هزینه های خود صرفه جویی کنید. برای داشتن بهترین انتخاب را در خرید دیزل ژنراتور دست دوم (استوک) یا نو داشته باشید، قبل از انتخاب این نکات را در نظر بگیرید و یا از مشاوره رایگان خرید ژنراتورهای دیزلی دشت نور استفاده کنید.

قابل کاربرد در فراهم کردن توان پیوسته برای یک بار ثابت تا رتبه کامل خروجی برای زمانهای نامحدود است. در واقع هم موتور باید توان تولید این نیرو را (که بر حسب اسب بخار نیز عنوان می شود) داشته باشد و هم ژنراتور باید بتواند با نیروی محرکهای که موتور تولید میکند این خروجی را بدهد.

از مزیتهای بسیار خوب این نوع شارژر امکان اتصال طولانی مدت آنها به باتری می باشد بی آنکه به باتری آسیب برسد.

دیزل ژنراتور ها اگر در اندازه مناسب تهیه نشوند، قطعات داخلی آن ها دچار نقص خواهد شد و افراد هر روزه می بایست هزینه ای برای تعمیرات بپردازند. بدون استفاده از دیزل ژنراتور در مراکز درمانی و بیمارستان ها برای تهیه پشتیبان برق به هنگام قطعی برق بسیاری دستگاه ها و بیماران با مشکل جدی مواجه خواهند شد. Diesel generator به علت مصرف سوخت فسیلی و فعالیت مکانیکی که دارند دارای سر و صدای زیادی هستند.

دیزل ژنراتور کاترپیلار (Caterpilar) کاترپیلار یکی از قوی ترین و قابل اطمینان ترین دیزل ژنراتورها را برای بسیاری از برنامه های مختلف تولید می کند. از این رو شما می توانید مطمئن باشید که یک دیزل ژنراتور خاص کاترپیلار را برای هرنوع نیاز برق پیدا می کنید. این ژنراتور با توجه به استانداردهای جهانی برای مصرف سوخت کم و بهره وری بالا طراحی شده است. دیزل ژنراتور کاترپیلار در حالت آماده به کار، نیروی مداوم یا اولیه، قادر به ارائه انرژی و قدرت پاک، مقرون به صرفه و قابل اطمینان، به ویژه در شرایط سخت است.

در برخی از ژنراتورها، هر بار که آلترناتور راه اندازی می شود، این آزمایش نشان دهنده به طور خودکار انجام می شود.

  • روتور، یک عنصر استوانه‌ای است که توسط آهنربا احاطه شده است، در داخل استاتور می‌چرخد که دارای آرایش ثابتی از سیم کشی مسی است.
  • این ماشین ها از ترکیبی از یک ژنراتور الکتریکی و یک موتور دیزل برای تولید برق استفاده می کنند.
  • همچنین باید برای جلوگیری از ورود باران ، برف و ورود آوار به سیستم موارد احتیاطی رعایت شود.
  • گاهی اوقات تابلو را می‌توان به گونه‌ای طراحی کرد تا به مجموعه‌ای برای تغذیه توان از شبکه برای انجام آزمایش بار اجازه دهد.
  • آبادیزل با سابقه طولانی در تأمین قطعات دیزل ژنراتور و انجام مشاوره‌های تخصصی جهت خرید ژنراتور دیزلی اطمینان‌بخشی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

شرکت کاترپیلار موتور دیزل و ژنراتور موجود در دیزل ژنراتور را خودش طراحی می‌کند. همین باعث شده که موتور دیزل و ژنراتور در دیزل ژنراتور کاترپیلار از هماهنگی خوبی برخوردار باشند.

به همین دلیل از این دستگاه در مواقعی که دسترسی به برق شهری وجود ندارد یا در حین قطعی برق سراسری به وفور استفاده می شود تا دسترسی به انرژی برق از بین نرود و در امور اختلال ایجاد نشود. دیزل ژنراتور موتور سازان تبریز یکی از تولیدات عظیم کمپانی موتور سازان تبریز می باشد که با برخورداری از تجهیزات و امکانات درجه یک، به عنوان تامین کننده بخش بسیار بزرگی از واحدهای صنعتی فعالیت می کند. شرکت موتور سازان تبریز، تمامی فعالیت های خود را مبنی بر شرکت موتور سازی تراکتور سازان ایران در سال 1371 آغاز نمود.

۴- استفاده از گلندهای مقاوم به نفوذ آب و گردو غبار جهت تابلو و ژنراتور (قسمتهای الکتریکی). همچنین ممکن است برای پشتیبانی / پیک شبکه (حتی از طریق اعمال برای ۲۰۰ساعت در سال) مورد استفاده قرار بگیرند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

آشنایی با سایت شرط بندی انفجار: راهنمای کامل برای علاقه‌مندان به بازی
سایت dancebet: شرط بندی جدید بر رقص
سیستم کنترل از راه دور چند کانال: یک نگاه جذاب به فناوری پیشرفته
بازی انفجار: یک الگوی پرفروش در دنیای پیشرفته بازی‌ها
بازی انفجار: یک نگاه جذاب به این بازی پرطرفدار
دفتر کار درسی: ابزار ضروری برای موفقیت تحصیلی
تماس با ما