زدریو جی ایکس ۵ (Zedriv GX5)؛ شاسی بلند چینی جدید سایپا


فرارو- انتشار تصاویر جاسوسی از انبار شرکت سایپا نشان می دهد که نارنجی پوشان جاده مخصوص کراس اوور برقی کوچک چینی تحت نام زدریو جی ایکس 5 (Zedriv GX5) را وارد کشور کرده است. این شاسی بلند کوچک برقی را به زودی آغاز کند.

به گزارش فرارو، بعید به نظر میرسد که به این زودیها زدریو جی ایکس 5 (Zedriv GX5) را معرفی کند و احتمالاً رونمایی از این کراس اوور کوچک را به زمانی که زیرساخت لازم را برای این خودرو ارائه کند، موکول خواهد کرد. شدن برای تولید خودروهای برقی سبز گامی مثبت است که باید در مرحله اجرا آن را دید.

با این حال شرکت خودروسازی زدریو در چین جی ایکس 5 را در دو نسخه عرضه کرده است و اگر سایپا قصد دارد این خودروی برقی را نیز هر دو نسخه را در ایران عرضه کند.

بررسی ها نشان می دهد که نسخه پایه این شاسی بلند برقی کوچک چینی با قیمت 115 هزار و 800 یوان معادل 18 هزار و 189 دلار و با دلار 26 هزار و 500 تومان، 482 میلیون تومان عرضه می شود. ییان مقیت ارد معادل 21 هزار و 959 لار سیج که با پپل رایج ما 581 ییییین تومان برای یششییان چیچی آآ یورد.

اما با توجه به تجربه مونتاژ خودروهای چینی در ایران، معمولاً شرکت خودروسازی داخلی 50 تا 80 درصد بالاتر از نرخ جهانی محصول را برای فروش در ایران در نظر میگیرند. میلیارد تومان عرضه می شوند.

درمورد شرکت سازنده جی ایکس 5 هم باید اشاره کرد که زدریو کم سابقه تولید می کند و 5 سال است که خودروها را باز می کند خودروهای الکتریکی در چین آغاز شده است. پرطرفدارترین آن‌ها جی ایکس ۵ است.

زدریو جی ایکس ۵ (Zedriv GX5) چه مشخصاتی دارد؟

شاسی بلند کوچک زدریو جی ایکس 5، تمام برقی است و نسخه پایه آن که تحت عنوان 430 شناخته می شود به یک پیشرانه الکتریکی 87 اسب بخاری با گشتاور 180 نیوتن متر تفکیک شده است. ارد و هه یکیکپیشاهه 120 اسس بخایی با گشگشاور 280 یییتن متر جهزجهز اسس، که قادر اسس صفصف تااعت را در ززان 3.9 ثایهیه طی ککد.

ایی ودرو پس از هه بار شاژژ ششن قادر اسس سصاف برات با طی ککد البهه ایی یژگییژگی یژگیربطط هه د یی ایکس 5 اسس.

شارژ کردن معمولی این شاسی بلند کوچک قدری طولانی است و به 7 ساعت و 30 دقیقه زمان نیاز دارد. ساعت، توان باتری از ۲۰ به ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.

جی ایکس 5 اعیام ششتکززززییی درططل 4150 یی متری، در اتر م ر عییض میی متر اسس ههچچیی فاصص یی حححه ها یزیز 2650 یییی متر اسس.

این نشان می دهد که شاسی بلند تمام برقی زدریو، در طول رنو L90 حدود ده سانتی متر کوچکتر است، ولی در ارتفاع جی ایکس 5 حدود 8.5 بزرگتر است؛ بنابراین نمی توان انتظار یک شاسی بلند را از این خودروی برقی داشت.

امکانات جی ایکس ۵، شاسی بلند تمام برقی سایپا

بررسی امکانات رفاهی و فنی جی ایکس 5 در سایت شرکت خودروسازی نشان می دهد که این شاسی بلند برقی از امکاناتی مانند چهار کیسه هوا، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، تریم داخلی چرم بهره، ترمز پارک برقی، اتوهلد، نمایشگر لمسی، نمایش صفحه تلفن همراه بر روی نمایشگر خودرو، استارت دکمه ای، دوربین ثبت وقایع، ترمز اضطراری هوشمند، رادار خطی، تهویه اتوماتیک، صندلی برقی راننده، سانروف و سنسور نور و بهره میبرد.

اما در نسخه فول این خودروی برقی امکاناتی مانند نمایشگر ترمز بلوتوثی، لمسی با ناوبری ماهواره ای، دوربین پارک، سانروف، مهشکن، دید 360 درجه، نمایش فشار باد تایرها، ارتباط با تماس تلفنی، سیستم صوتی با 6 اسپیکر، تشخیص فناوری اجسام در نقطه‌ای کور و حسگر هشدار نسبت به جلو و عقب وجود دارد.

تصاویر زدریو جی ایکس ۵ (Zedriv GX5)

زدریو جی ایکس 5؛ شاسی بلند چینی جدید سایپا؟

زدریو جی ایکس 5؛ شاسی بلند چینی جدید سایپا؟

زدریو جی ایکس 5؛ شاسی بلند چینی جدید سایپا؟

زدریو جی ایکس 5؛ شاسی بلند چینی جدید سایپا؟

زدریو جی ایکس 5؛ شاسی بلند چینی جدید سایپا؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم