سرنوشت متفاوت دو ایرانی در اروپامهدی طارمی و علیرضا بیرانوند، از لژیونرهای فوتبال ایران هستند که با وجود اشتراکات زیاد، مسیرهای متفاوتی را در پیش گرفته اند؛ این دو که کموبیش در زمره محبوبترین بازیکنان پرسپولیس، موفق ترین بازیکنان تیم ملی و لژیونرهای سرشناس فوتبال ایران هستند، حال و روز متفاوتی. یکی رو به افول رفته و دیگری چنان درخشیده که تیم کنونیاش با وجود بزرگی، برایش کوچک به نظر می آید علیرضا بیرانوند و مهدی طارمی را از این جهت که اوج فوتبال هر دو در پرسپولیس بوده و با وجود پست های مختلف، باشد. ههککام در ززهه هههی می بوههاند، وی چه ششه که عیییضا یییانوند رسساشیشی اسس ههی ططسی هه ققه؟

به گزارش شرق، علیرضا بیرانوند یکی از بهترین دروازه های کنونی ایران است.او مصداق بارز سختکوشی است. و از حضورش در پرسپولیس خلاصه «بیرو» در پرسپولیس شناخته شده است، در آسیا درخشید و تبدیل به دروازهبان شماره یک تیم ملی شد. علیرضا برای داشتن حرفهای بهتر تصمیم گرفت مثل خیلی دیگر، راهی برای فوتبال اروپا شود تا شگفتی های زندگیاش را کامل کند. روحیه بیرانوند ستودنی بود، ولی فکرش را هم نمیکرد شش ماه روی نیمکت بنشیند تا تازه فرصتکردن به دست بیاورد. خوب نبود.او رر ایی یگ ک،، 11 بار گگ ور هه چهفق فقه ثثت مکیشیشی ثش.

شاید تیم جدید ولو بهعنوان بازیکن قرضی، دومین اشتباه بیرانوند در اروپا بود او توسط آنتورپ به تیمی ضعیفتر در فوتبال اروپا و این بار در لیگ پرتغال یعنی بوویشتا رفت»؛. هفته های نخست به تمرین رسید؛.بیرانوند خیلی سریع به ستاره تبدیل شد، ولی او حتی در همین تیم هم هفت هفته نیمکتنشین شد. تا بالاخره از هفته هفتم تا چهاردهم و قبل از اینکه بوویش شود، فرصت بازی را به دست آورد. دو کلین‌شیت هم فقط یکی در 90 دقیقه حضور کامل در زمین مسابقه است.

بدتر از همان 45 دقیقه بازی در چهاردهم لیگ پرتغال تا همین که بیستوپنج هفته از این لیگ پخش شد، دیگر بازی به علیرضا بیرانوند نرسیده است! در تیم ملی را هم از دست داده و پشت دروازهبان سرحالی به اسم امیر عابدزاده گیر کرده است.بیرانوندی که رفته ششماهه اروپا را تسخیر کند، دو فصل از روی نیمکت این تیم به نیمکت تیم دیگر منتقل شده است. بیرو که با پنالتی رونالدو در جام جهانی و کلافهکردن ژاوی در جام جهانی و کلافهکردن ژاوی در لیگ قهرمانان آسیا روزهای نابی را در ترکیب تیم ناتوانی مانند بوویشتا هم بازیکند. می‌کرد، حالا دو راه بیشتر ندارد؛ ماندن در اروپا بدون تضمین بازی یا بازدشتن بادارد؛ ماندن در اروپا بدون تضمین بازی یا بازدشتن بادارد؛ رصدا،ضم۵ن رصدا.

پورتو برای مهدی کوچک شده است

اگر سرنوشت ستاره از پرسپولیس به دروازه های تیمی در پرتغال خیلی خوب از آب درنیامده است، در عوض سرنوشت سابق این تیم که حالا با القاب از او یاد می شود، کاملاً درخشان شده است. او هم مثل علیرضا بیرانوند فوتبالش را به و بعد از حضور در گره زده است. بعد از هه اغغافه حقط فف و با ججد ششاییات زیاد بیی بر ایی کهقار اسس هه اییان بگگیگه ,ال ز یی گگنام یییآآه دآآآرد.

در آنجا باشکوه ظاهر شد؛.. 37 بار بازی کرد، 21 گل زد و پنج پاس گل هم داد کار به جایی کشید که دو تیم سرشناس پرتغال یعنی پورتو و بنفیکا برای در اختیار گرفتن او سر و دست شکستند سرانجام بخت با پورتو همراه شد. تا ستاره خط حمله تیم ملی ایران را در اختیار داشته باشد. طارمی در اولین فصل حضورش در پورتو، هفت هفته روی نیمکت نشست، ولی درست از همان اولین دیداری که فرصت بازیکردن به دست آورد، نشان داد مربی پورتو درباره اش اشتباه کرده است. طارمی تا به الان مجموعا 84 بازی کرده که 40 گل زده و 34 پاس گل هم به همتیمیش داده است! همین فصل هم دیوانه کننده است. ستاره سابق پرسپولیس که در مقطعی از فصل جدید در امر گلزنی ناکام مانده بود، حالا مدت هاست موتورش روشن شده و با گل یا پاس گلهایش، فوتبال اروپا و بهویژه فوتبال پرتغال را حیرتزده کرده است.

در این فصل بعد از 24 بازی، طارمی 13 گل زده دارد و 12 بار هم به همتیمی هایش پاس گل داده است. در رده چهارم برترین گلزنان لیگ پرتغال است، بدشانسی است که با توجه به سنوسالش دیر به فوتبال اروپا معرفی شده است. 29ساله تیم ملی ایران را به خدمت زیادی میگویند تیم پورتو برای مهدی کوتاه شده و شرط علیرضا بیرانوند که ظاهرا چهارراه برای بازگشت به فوتبال ایران نیست، درخشیدن در ترکیب تیمهای بزرگ انگلیسی و اسپانیایی را دارد. شاید پورتویی ها زودتر از بقیه میدانستند که طارمی مهره ارزشمندی است که خیلی سریع 60میلیونیورویی را به او چسباندند تا کمتر تیمی برای خریدنش هوایی شود.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances