ماشین پرنده با ظاهری شبیه به بشقاب پرنده رونمایی شد |


تعداد زیادی از افراد به داشتن ماشین پرنده شخصی در این میان یک استارتاپ مستقر در واشنگتن هستند، از یکی از خارقالعاده ترین طراحی های ممکن با نام «.زوا آئرو» رونمایی کرده است.

«رویترز» گزارش داد که هواپیمای Zeva Aero از یک دیسک سیاه بزرگ با هشت روتور اصلی تشکیل شده است که ظاهری بسیار شبیه به یک بشقاب پرنده عمودی دارد.

با کنترل از راه دور -. یک نفر را به عنوان خلبان انسانی به این دسته از پروازهای آزمایشی اضافه کند.

این ماشین پرنده در هنگام برخاستن و فرود آمدن حالتی عمودی زمانی که در آسمان معلق است، به صورت تصویری طراحی می شود که هنگام افزایش سرعت به سمت جلو خم می شود.

این هواپیمای منحصربهفرد برای رسیدن به سرعت 160 مایل در ساعت طراحی شده است و برد آن نیز درنهایت 50 مایل است. از آنجایی که این ماشین می تواند به صورت عمودی برخاسته و سپس فرود بیاید، نیازی به وجود فرودگاه ندارد و همین مسئله آن را به یک گزینه ایدهآل برای سفرهای شهری تبدیل می کند.

Zeva Aero که از سال 2018 در دست ساخت است، در سال 2020 به مسابقات فینال «GoFlyاین شرکت خود را در نمایشگاه هوایی دوبی نیز برای مدتی به نمایش گذاشت.

«استفان تیبیتس» یکی از بنیانگذاران شرکت سازنده Zeva Aero گفت: «این شرکت نشان می دهد که ماشین پرنده خود توسط اولین امدادگران مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا آنها می توانند به سرعت در محل سانحه حاضر شوند.»

این ماشین پرنده احتمالاً با قیمت حدودی دویست و پنجاه هزار دلار عرضه خواهد شد که رقم نستبا بالقم نستبا خواهد بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم