10 ایده برای ارز دیجیتال

همانطور که دی پریادارشینی و سابیاساچی کار در مقاله‌ای با عنوان ارز دیجیتال بانک مرکزی: مسائل بحرانی و دیدگاه هند خاطرنشان می‌کنند: «برای مثال، چین تقریباً شاهد پذیرش جهانی پرداخت‌های دیجیتال بوده است، به طوری که تقریباً 94 درصد از تراکنش‌های تلفن همراه توسط Tencent پشتیبانی می‌شوند. همانطور که Shankar از RBI می گوید: «برای یک واردکننده هندی می توان تصور کرد که بدون نیاز به واسطه، به صادرکننده آمریکایی خود به صورت بلادرنگ به دلار دیجیتال پرداخت کند. اگر کارشناسان باور داشته باشند، بخش خرده فروشی – که در آن بخش قابل توجهی از پول هنوز نقد است – زمینه واقعی برای نوآوری کوتاه مدت است. این معامله نهایی خواهد بود، گویی که دلارهای نقدی تحویل داده می شود." البته، برای اینکه این اتفاق بیفتد، هند باید یک CBDC تحت حمایت حاکمیت داشته باشد که "در یک سیستم جهانی قابل اعتماد باشد". در شهرهای بزرگ مانند پکن، اینها روش‌های انتقال پول بسیار رایج و پول نقد فیزیکی آنقدر نادر است که گدایان در خیابان کدهای QR چند لایه را برای دریافت کمک‌های مالی حمل می‌کنند. مشوق هایی برای استخراج لایت کوین وجود دارد: اولین ماینری که با موفقیت یک بلوک را تأیید کند، 12.5 لایت کوین پاداش می گیرد.

اولین چالش با CBDC ها این است که چرا در وهله اول به ارز دیجیتال بانک مرکزی نیاز داریم. کاربران ارز مستحق آن هستند و هیچ ارزی بدون آن نمی تواند کار کند. هنگام خرید بیت کوین، کاربران پول نقد را در دستگاه خودپرداز وارد می کنند و کدهای QR را از کیف پول موبایل اسکن می کنند. پول نقد فیزیکی عالی است. برینارد تلاش زیادی کرد و تاکید کرد که بانک مرکزی آماده انتشار دلارهای دیجیتال نیست. دانیل دی مارتینو بوث، مشاور سابق فدرال رزرو دالاس گفت و افرادی که به یک حساب بانکی معمولی دسترسی ندارند، می توانند با فدرال رزرو حسابی دریافت کنند.

Digital Currency بدترین دشمن شماست. 10 روش برای شکست دادن آن

ویکتور شیه، کارشناس اقتصاد سیاسی چین و استاد دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو، توضیح داد که صرفاً معرفی یک ارز دیجیتال "مشکل را حل نمی کند که برخی از افرادی که رنمینبی در خارج از کشور دارند بخواهند آن رنمینبی را بفروشند و آن را با ارز دیجیتال مبادله کنند. دلار، که به طور گسترده به عنوان دارایی امن تری در نظر گرفته می شود. این سیستم پتانسیل بالایی برای توسعه اقتصادی چین ارائه می دهد، اما برنامه های آینده برای بین المللی شدن ارز دیجیتال به نحوه انطباق بازار داخلی بستگی دارد. به عنوان مثال، تتر (USDT) در این ماه از مرز 10 میلیارد دلار عبور کرد و USD Coin (USDC)، استیبل کوین Circle نیز در بالاترین سطح خود قرار دارد و به ارزش بازار بیش از 1 میلیارد دلار رسیده است. نعیم اسلم، تحلیلگر در AvaTrade، در یادداشتی تحقیقاتی می‌گوید: علامت گذاری و قیمت در حال حاضر صعودی به نظر می‌رسد، زیرا قیمت یک سطح روانشناختی عمده را که برای مدت طولانی وجود داشته است، پاک کرده است.

در اینجا برخی از مزایای عمده بلاک چین و ارزهای دیجیتال وجود دارد که به طور بالقوه می تواند کسب و کارها را در سراسر جهان متحول کند. بله، اگر ارائه‌دهندگان eMoney بتوانند وجوه مشتری را به عنوان ذخایر بانک مرکزی نگه دارند، و اگر این وجوه در مقابل سایر بستانکاران محافظت شود، کاربران eMoney می‌توانند بدهی بانک مرکزی را نگه داشته و با آن معامله کنند. بنابراین، بانک مرکزی از ثبات بیشتری نسبت به بخش بانکداری تجاری برخوردار است. بنابراین، نیاز است که بانک‌های مرکزی یک زیرساخت پرداخت دیجیتال جدید از طریق CBDC ایجاد کنند. رمزارزها از بلاک چین ها استفاده می کنند تا غیرمتمرکز و ناشناس باقی بمانند و نیازی به یک مرجع نظارتی ندارند. مدل نظارتی برای استیبل کوین‌ها نیز باید زمینه نظارتی گسترده‌تری را در نظر بگیرد. برخی از استیبل کوین‌ها بازخرید را با قیمت‌های ثابت ارائه نمی‌کنند، بلکه در عوض با قیمت‌های بازار بازخرید می‌کنند.

چالش ها و مسائل.

چارچوب‌ها، زمانی که به خوبی توسعه داده شوند و مستقیماً به انواع مشکلاتی که بازار می‌بیند پاسخ دهند، می‌توانند بازاری را کارآمدتر و ارزشمندتر کنند تا همه در آن شرکت کنند. مأموریت ما استفاده عملی از فناوری‌های پیشرفته برای حل مشکلات مالی پایدار است. چالش ها و مسائل. با توجه به این موضوع، درک اینکه CBDC واقعا چیست و چه چیزی نیست، مهم است. آنچه که امیدوار است به آن دست یابد؛ فرصت هایی که این تغییر احتمالاً ایجاد می کند و مشکلاتی که احتمالاً حل می کند.

هنگامی که یک تراکنش تأیید می شود، یک بلوک جدید باز می شود، و یک بیت کوین ایجاد می شود و به عنوان پاداش به ماینر(هایی) که داده های داخل بلوک را تأیید کرده اند، داده می شود – سپس آنها می توانند از آن استفاده کنند، آن را نگه دارند یا بفروشند.. او یکی از اعضای شورای آینده جهانی مجمع جهانی اقتصاد در زمینه بلاک چین است و در TED در مورد آینده پول سخنرانی کرده است. برخی از کارشناسان بر این باورند که بلاک چین و فناوری های مرتبط با آن بسیاری از صنایع از جمله امور مالی و حقوقی را مختل می کند. چین به دلیل استفاده گسترده فعلی از محصولات مشابه، از جمله WeChat Pay و Alipay، برای پذیرش ارز دیجیتال مناسب است.

DCEP که در سال 2019 رونمایی شد، آزمایشی خود را در آوریل 2020 آغاز کرد و به آرامی در شهرهای بزرگ از جمله شانگهای، چنگدو و پکن منتشر شد. اونیل، پل (27 آوریل 1970). "یک هدیه کوچک از بانکدار دوست شما". بانک مرکزی گفت: آزمایش‌های داخلی یوان دیجیتال بر عملکرد تجاری بانک‌ها تأثیر نمی‌گذارد، همچنین بر سیستم انتشار و گردش رنمینبی، بازار مالی و اقتصاد اجتماعی خارج از محیط آزمایش تأثیر نمی‌گذارد. 14 برای مثال، حتی برای یک منطقه پرداخت با یک میلیارد کاربر، تأیید هر امضای دیجیتال (از لحاظ محاسباتی، پرهزینه ترین عملیات تراکنش) برای همه حساب ها به صورت ساعتی با تعداد دو رقمی سرورهای استاندارد امکان پذیر است.. این همان چیزی است که در چین اتفاق می افتد، جایی که پرداخت های تلفن همراه مانند Alipay یا WeChat Pay بیش از 1 است. 7 میلیارد مشتری در سراسر چین

یک محرک اصلی در فشار دولت چین برای DCEP و ارز دیجیتال آن این است که در جهش این کشور به اقتصاد دیجیتال، شرکت های فناوری مانند Tencent و Ant Group قدرت مالی بیشتری به دست آورده اند. انتظار می‌رود پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال جدید این کشور (DCEP) – یک شبکه پرداخت و پردازش دیجیتالی که توسط بانک مرکزی چین اداره می‌شود – و ارز دیجیتال آن، یوان دیجیتال (e-CNY)، به طور کامل جایگزین پول نقد فیزیکی شود. دلایل خوبی برای محتاط بودن نسبت به یوان دیجیتال وجود دارد.

این یک توضیح کلی است، اما مبنای خوبی برای فرو رفتن بیشتر در عناصر مختلف اکوسیستم فراهم می کند. با این حال، وضعیت پایین کنونی RMB به این معنی است که حتی یک نسخه دیجیتالی نیز به سختی می تواند قدرت دلار قدرتمند آمریکا را از بین ببرد. با این حال، همانطور که پول نقد را می توان به روش های مختلفی ذخیره کرد، راه های زیادی برای ذخیره ارزهای مجازی وجود دارد. شکست مختصر بیت کوین به بالای 10000 دلار در ماه ژوئن چندان زیاد نبود، اما برخی از سرمایه گذاران اکنون شرط بندی کرده اند که این دارایی به 15000 دلار و بالاتر برسد. مانند هر دارایی یا چیز با ارزش، قیمتی که مردم مایلند برای بیت کوین بپردازند یک سطح توافق شده اجتماعی است که همچنین بر اساس عرضه و تقاضا است. برخی کارشناسان معتقدند که رشد به اصطلاح استیبل کوین‌ها که تمایل دارند به ارزهای فیات یا دارایی‌های دیگر مانند ایالات متحده متصل شوند، در حالی که می‌توان از آن درست مانند پول معمولی استفاده کرد، شکل فیزیکی ندارد و می‌توان تراکنش‌ها را از هر مکانی ارسال کرد. و در هر نقطه از جهان دریافت می شود. بنابراین، روپیه دیجیتال چیست، چگونه کار می کند و آیا تفاوتی با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین دارد؟

بسیاری از صرافی‌ها و کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال در طول سال‌ها هک شده‌اند که گاهی منجر به سرقت میلیون‌ها دلار «سکه» می‌شود. ما نباید نگران این باشیم که ویزا یا مسترکارت تقلب ناشی از عدم امنیت خود را به گردن ما سرزنش کند. با این حال، DCEP یک مزیت مهم نسبت به سایر سیستم های ارزی دارد – کیف پول های دیجیتال آن برای دسترسی به اینترنت از طریق تلفن هوشمند نیازی به اتصال به اینترنت ندارند. DCEP یک مزیت مهم نسبت به سایر سیستم های ارزی دارد – کیف پول های دیجیتال آن برای دسترسی به اینترنت از طریق تلفن هوشمند نیازی به اتصال به اینترنت ندارند.

دولت ایران در ابتدا موضعی علیه ارزهای دیجیتال اتخاذ کرد، اما بعداً با مشاهده اینکه ارز دیجیتال می‌تواند برای دور زدن تحریم‌ها استفاده شود، آن را تغییر داد. در حالی که ایده اصلی پشت بیت کوین، اولین ارز دیجیتال، به چالش کشیدن پول فیات و ظهور به عنوان یک وسیله مبادله بود، اما این اتفاق نیفتاده است. بر اساس ارزیابی ریسک ملی 2020 بریتانیا – ارزیابی جامع ریسک پولشویی و تامین مالی تروریسم در بریتانیا – خطر استفاده از دارایی های رمزنگاری شده مانند بیت کوین برای پولشویی و تامین مالی تروریسم "متوسط" ارزیابی می شود (از "کم" در گزارش قبلی 2017). سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی گفت. استیبل کوین ها که معمولاً با نسبت 1 به 1 به دارایی اصلی معامله می شوند، محبوب شده اند زیرا می توانند نوسانات مربوط به بیت کوین را هموار کنند و می توانند دارایی های مجازی ایجاد کنند. به عنوان ارزهای دیجیتال جذاب تر است.

اما دولت ها اطلاعات حساب بانکی همه شهروندان را در اختیار نداشتند. با این حال، از آنجایی که یک بانک مرکزی کارشناس سرمایه گذاری نیست، خود نمی تواند در پروژه های بلندمدت سرمایه گذاری کند، اما برای انجام این کار به بانک های سرمایه گذاری متکی است. اگرچه سرکوب فناوری سرمایه‌گذاران جهانی را شگفت‌زده کرد، اما اجرای سریع آن و آمادگی پروژه‌هایی مانند DCEP نشان می‌دهد که دولت برای مدتی این حرکت را برنامه‌ریزی کرده بود. یک دلار دیجیتال می‌تواند جابه‌جایی پول را ارزان‌تر و سریع‌تر کند. در واقع، چین می‌خواهد که یوان دیجیتال همان نقشی را در اقتصاد بین‌المللی ایفا کند که دلار آمریکا امروز ایفا می‌کند. پتانسیل بلندمدت یوان دیجیتال، توانایی آن در براندازی قدرت دلار آمریکا خواهد بود. دوم، این پتانسیل را دارد که سلطه دلار آمریکا را در اقتصاد بین‌الملل جانشین کند. به احتمال زیاد، پتانسیل بلندمدت یوان دیجیتال، توانایی آن در براندازی قدرت دلار آمریکا از طریق این امکان است که کشورهای تحریم شده توسط ایالات متحده، مانند ایران، کره شمالی و احتمالا افغانستان، تجارت بیشتری با چین انجام دهند.

خرید Digital Currency

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2024 وب سایت خود باشید.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances