نخست وزیر نارندرا مودی پس از انفجارهای مرگبار که بیش از 200 کشته در سریلانکا برجای گذاشت، با رئیس جمهور مایتریپالا سیریسنا تماس گرفت و کمک کامل کرد.


دهلی نو: نخست وزیر نارندرا مودی او یکشنبه ضمن محکوم کردن شدید انفجارهای مرگبار در کلمبو پایتخت سریلانکا و سایر شهرها، کمک کامل به کشور جزیره در مواقع بحرانی ارائه کرد و اظهار داشت: «در منطقه جایی برای بربریت وجود ندارد». ‘.

نخست‌وزیر مودی همچنین از همتای سریلانکای خود و رئیس‌جمهور کشور جزیره خواست تا تسلیت صمیمانه خود را به خاطر از دست دادن بیش از 200 نفر در یک سری انفجارهای مرگبار در این کشور اعلام کنند.

نخست وزیر مودی طی مکالمات تلفنی خود با مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهور سریلانکا و رانیل ویکرمسینگه، نخست وزیر سریلانکا، این انفجارها را “اقدامات وحشیانه خونسرد و از پیش برنامه ریزی شده” نامید.

نخست وزیر مودی در پیام خود به دولت سریلانکا گفت که این انفجارها یادآور تلخ ترین چالشی است که تروریسم در منطقه و کل جهان برای کل بشریت ایجاد کرده است.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی PMO منتشر شد، نخست‌وزیر پیشنهاد همه کمک‌ها و کمک‌های ممکن را به سریلانکا برای تضمین امنیت آن در برابر چالش‌هایی مانند چالش‌های ناشی از تروریسم تمدید کرد.

نخست وزیر مودی همچنین برای مجروحان این انفجارها آرزوی بهبودی عاجل کرد و کمک های لازم را برای درمان آنها ارائه کرد.

نخست وزیر مودی با محکوم کردن این انفجارها در توییتر خود نوشت: “انفجارهای هولناک در سریلانکا را به شدت محکوم می کنیم. جایی برای چنین وحشیگری در منطقه ما وجود ندارد. فکر من با خانواده های داغدار و دعا با مجروحان است.”

دستگیری چند انفجار در سریلانکا، 162 کشته؛ 1 مظنون

نخست وزیر مودی بعداً در جمع مردم گفت: “صدها انسان بی گناه توسط تروریست ها در سریلانکا کشته شدند. آنها در کلیسا نماز می خواندند و عید پاک را جشن می گرفتند، در آن زمان تروریست ها تعداد زیادی از مردم از جمله کودکان و زنان را کشتند. من تسلیت خود را ابراز می کنم.” نشست در چیترگاره راجستان.

او گفت: «هند در کنار سریلانکا ایستاده و آماده هرگونه کمکی در زمان بحران است.

نخست وزیر مودی با ابراز نگرانی از تهدید تروریسم، از این فرصت استفاده کرد و بر رای به نفع BJP برای تقویت مبارزه با تروریسم در هند تاکید کرد.

بسیاری از رهبران جهان نیز انفجارهای روز یکشنبه در سریلانکا را محکوم کردند که منجر به کشته شدن بیش از 200 نفر از جمله ده ها خارجی شد که گمان می رود شهروندان انگلیسی، هلندی و آمریکایی در میان آنها باشند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، این حملات را «واقعاً وحشتناک» توصیف کرد.

او در توییتی نوشت: «اقدامات خشونت‌آمیز علیه کلیساها و هتل‌ها در سری‌لانکا واقعاً وحشتناک است و عمیق‌ترین همدردی من با همه کسانی است که در این زمان غم‌انگیز آسیب دیده‌اند».

می در توییتی نوشت: «ما باید کنار هم باشیم تا مطمئن شویم که هیچ کس نباید ایمان خود را با ترس تمرین کند.

مارک روته، نخست وزیر هلند، گفت: “گزارش های وحشتناک سریلانکا در مورد حملات خونین به هتل ها و کلیساها در یکشنبه عید پاک”.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که استرالیا به کسانی که در یک “حمله تروریستی وحشتناک” کشته شده اند فکر می کند.

او در بیانیه‌ای گفت: «به مردم زیبای سری‌لانکا، استرالیا همدردی‌های صمیمانه و دعاهای ما و حمایت‌هایمان را ارسال می‌کند – و پیشنهاد ما برای انجام هر کاری که می‌توانیم برای حمایت از شما در این زمان وحشتناک انجام دهیم.»

(با ورودی های آژانس)Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances